Ekonomi

AdvanSix, Pennsylvania tesisinde operasyonel kesinti bildirdi

PARSIPPANY, NJ – Çeşitlendirilmiş bir kimyasal üreticisi olan AdvanSix (NYSE:ASIX), Frankford, Pensilvanya tesisinde fenol ve aseton üretiminin azalmasına yol açan operasyonel bir kesintiyle karşı karşıya kaldı. Bu olay şirketin Virginia’daki Hopewell ve Chesterfield tesislerindeki üretimi de etkiledi. Şirketin açıklamasına göre bu kesinti nedeniyle herhangi bir sağlık, güvenlik veya çevre sorunu yaşanmadı.

AdvanSix Başkanı ve CEO’su Erin Kane, şirketin operasyonları güvenli bir şekilde tam kapasiteye döndürme ve azalan üretimin etkilerini en aza indirmek için müşterilerle birlikte çalışma konusundaki kararlılığını vurguladı. Şirket, Ocak ayı sonuna kadar maliyet zinciri genelinde planlanan kullanım oranlarına dönmeyi bekliyor ve Hopewell tesisindeki bakım çalışmalarını ilerletme fırsatını yakaladı.

Mali açıdan bakıldığında, kesintinin, 2024’ün ilk çeyreğinde 18 milyon ila 23 milyon dolar arasında olacağı tahmin edilen vergi öncesi gelir üzerinde olumsuz bir etki yaratması bekleniyor. Bu rakama sabit maliyet emilimi ve satış kaybının etkileri de dahildir. ve ikame ürünleri satın almak için ek maliyetler.

Üretim sorunları şirketin 2023’ün dördüncü çeyreğine ilişkin sonuçlarını önemli ölçüde etkilemedi. AdvanSix, 16 Şubat’ta yapılması planlanan bir yatırımcı konferans görüşmesi sırasında genel görünümün yanı sıra dördüncü çeyreğe ve 2023 yılının tamamına ilişkin mali sonuçları hakkında daha fazla ayrıntı sunacak. .

AdvanSix, inşaat ve inşaat, gübre ve elektronik gibi çeşitli nihai pazarlar için temel malzemeler üretmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde beş üretim tesisi işleten şirket, güvenlik ve dürüstlük temel değerleri tarafından yönlendirilmektedir.

Bu makaledeki bilgiler AdvanSix’in basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu