Haber

AGD deprem bölgesini yalnız bırakmıyor

AGD-MGV Her yıl büyük bir coşkuyla yürütülen fetih programları bu yıl da deprem nedeniyle Kahramanmaraş’ta yapıldı. Yapılan açıklamada, bölgenin canlanmasına ve toparlanmasına destek olmak amacıyla programların bu yıl deprem bölgesinde düzenlendiği belirtildi.

Anadolu Gençlik Derneği ( AGD) – Ulusal Gençlik Vakfı ( MGVtarafından her yıl heyecanla yürütülen İstanbul’un Fethi ve Diyarbakır’ın Fethi programları Deprem Şehitlerini Anma ProgramıIcra edildi “.

Depremin ilk gününden itibaren yardım seferberliği başlatan ve halen binlerce gönüllüsü ile deprem bölgesinde yardım faaliyetleri yürüten AGD – MGV, bölgedeki kalkınmaya ve yaşamın devamına değer vermiş ve programlarının birçoğunu deprem bölgesinde düzenlemiştir. deprem iller

TÜRKİYE’DEN BİNLERCE KİŞİ KATILDI

11 Haziran Pazar günü saat 04:17’de gerçekleştirilen programda hafızlar Kur’an-ı Kerim okurken, sabah namazının ardından şehitler dualarla anıldı. Programın ardından deprem bölgesindeki tüm illerde mezarlık ve çadırkent ziyaretleri yapıldı. AGD – MGV tarafından düzenlenen programa Türkiye’nin tüm illerinden binlerce kişi katıldı.

DEPREM BÖLGESİNE DİKKAT

Programda konuşan AGD – MGV Genel Lideri Salih Turhan şu sözleri verdi:

“6 Şubat’ta meydana gelen depremin üzerinden 4 ay geçti. Ancak acımız, üzüntümüz ve matemimiz geçmedi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa, kardeşlerimize sabırlar diliyorum. Beyin sarsıntısı mağduru olan “Sivil toplum kuruluşlarımızdan Allah razı olsun. Allah’ın izniyle burada olmaya devam edeceğiz. Yaraları sarmaya, kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bölgeye dikkat çekerek dikkatlerden kaçmasına, gündemden düşmesine izin vermeyeceğiz” dedi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu