Haber

AK Parti Denizli İl Örgütü 31 ​​Mart 2024 Seçimi Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

AK Parti Denizli İl Örgütü, 31 Mart 2024 seçimleri için 19 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Mevcut 3 belediye başkanı bir daha aday gösterilmezken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı 4 ilçede Cumhur İttifakı olarak seçime girecek.

AK Parti Denizli İl Teşkilatı 31 Mart 2024 yerel ve idari seçimleri belediye başkanı adaylarını tanıtmak amacıyla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fuat Köktaş, Sırrı Süreyya Sadi Bilgiç ve Hacı Turan, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Lideri Mehmet Ali Yılmaz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve partililer katıldı. Yoğun ilgi gören aday tanıtım toplantısı İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, tüm ilçelerden en güçlü adayları belirlediklerine inandıklarını söyledi. Kurumun her kademesiyle gece gündüz çalışma sözü verdiğini belirten Başkan Güngör, “Denizli bir sevdadır, Denizli’ye hizmet etmek güzel bir fırsattır. Bu herkes için mümkün değildir. Denizli teşkilatı olarak amacımız millet ittifakı olarak tüm ilçeleri kazanmaktır. Allah’ın izniyle Denizli 20’de 20’yi yapmaya hazır mıyız? Elbette sadece tüm ilçelerde değil Denizli şehrinde de yine büyük bir başarı ile kazanacağız. Belediye Başkanımız ve adayımız Osman Zolan, Allah’ın izniyle. Bu konuda inancımız ve kararlılığımız tamdır. 31 Mart 15 Temmuz gecesi Allah bizlere Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda zafer nasip etsin. Teşkilat olarak Denizli’ye söz veriyoruz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Bugünden itibaren tüm adaylarımızla örgüt olarak kapı kapı dolaşacağız. Denizli’de bir destan yazacağız. Mevcut belediyeleri yeniden kazanacağız. “Belediyeye hasret kalan ilçelerimiz var.” AK Parti’den. Merkezefendi, Bozkurt ve Babadağ’ı yeniden AK Parti belediyesiyle buluşturacağınıza söz veriyor musunuz?” dedi.

“Teröristlere selam gönderen CHP yöneticilerinin halkımıza veda etmesi gerekiyor.”

31 Mart seçimlerini Denizli’nin tamamen kazanacağını belirten MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Osman Zolan’la birlikte Büyükşehir Belediyesi’nde güler yüzlü hizmetin olduğunu söyledi. Osman Zolan’ın deprem bölgesindeki çalışmalarından dolayı vatandaş olarak oy kullanacağını belirten Başkan Yılmaz, “Abdurrahim Karakoç usta diyor ki ‘Beden ölür çürür, ruha sahip çıkın.’ Bakın kim kiminle yürüyor. Dönme dolaplar dönüyor, gerçeği aramalısın.” Buradan PKK ve HDP’yi aşılayan ve kongrede teröristlere selam gönderen Cumhuriyet Halk Partisi’nin üst yönetiminin halkımıza veda etmesi gerekiyor. PKK terör örgütüdür, HDP onun siyasi uzantısıdır. Selahattin Demirtaş da “O eğitimli bir teröristtir” dedi.

“Kişi, ilçe, mahalle, sokak ayrımı yapmadık”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bugüne kadar olduğu gibi sadece milletine hizmet edeceklerini belirterek, Denizli’de 2004 yılında faaliyete geçen Beyaz Belediye’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izinden giderek birçok eser kazandırdığını kaydetti. Görev süreleri boyunca ayrımcılık yapmadıklarını vurgulayan Başkan Zolan, “Nerede bir iş yapılması gerekiyorsa oraya koştuk. Kişi, ilçe, mahalle, sokak ayrımı yapmadık. Acı çekenlere derman olmak için koştuk. Sözde hayalleri birer birer gerçekleştirdik. Arkamızdaki en büyük güç Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Denizli’de onun belediyecilik anlayışını inşa etmek için çaba harcadık. Sadece bina yaparak mı hizmet ettik? Hayır, kalp de yaptık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bize şöyle dedi: “Hizmetler gereklidir, olmazsa olmazdır ama kalpler yapılmalıdır.” O olmasaydı hiçbir şey olmazdı.” Hem hizmet ettik hem de insanların gönlünde yer edindik. Denizli sevdamızın peşindeyiz. Her segmentte lider olma çabası içerisinde olduk. Herkesin bize ulaşabilmesi için kapılarımızı ve kalplerimizi açtık. Çok şükür Denizlimiz bizi her zaman gönüllerine kabul etti. İnşallah 31 31 Mart akşamı Denizlimiz yine en doğru kararı verecektir” dedi.

“Siyasette kırgınlık veya kırgınlık yoktur”

Aday gösterilmeyen partililere seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, “Siyasette kırgınlık olamaz, kırgınlık olamaz, küslük olamaz, ben yokuz, biz var oldukça biz de olacağız. .Dava adamlarının partisi olabiliriz.Kırılmak olur mu, üzülmek olur ama 3 gün mümkün olmalı.Üzülmüyorum diyorsan yalan söylüyorsun.Biz insan çünkü bizim kendi ruhumuz var.Ancak bunu 2-3 gün sonra sürdürmek bizim yetiştirilme tarzımıza ve anlayışımıza aykırı bir davranış biçimi olur.Biz bu döneme 21 yıl hizmet ettik, 5 yıl da belediye başkanlığı yaptık. Ama bize dediler ki, “Siz 21 yıl milletvekili olarak görev yaptınız, 5. döneminizi tamamladınız, bu kadar yeter” dediler. Biz de “Teşekkür ederim efendim” dediler. “Çok memnun oldum.” Yerime gelen arkadaşların benden daha iyisini yaptığını görmek için” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine mevcut lider Osman Zolan’ın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday gösterildiği açıklandı. Bugün ilçe belediye başkan adayları Acıpayam Fikret Gümüş, Babadağ Murat Kumral, Baklan Yusuf Gülsever, Bekilli Mustafa Çoban, Beyağaç Mustafa Akçay, Bozkurt Akif Bayar, Buldan Mesut Sarıbaloğlu, Çal Fethi Akcan, Çameli Cengiz Arslan, Çardak Hüsnü Yılmaz, Çivril Gürcan İnanç, Güney Halil Ayhan, Honaz Ali Semerci, Kale Mehmet Salih Sağınç, Sarayköy Ahmet Necati Özbaş, Serinhisar Cemal Kobaş, Tavas Hüseyin İnamlık, Merkezefendi Ekrem Başer, Pamukkale Halil Pekdemir olarak açıklandı. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu