Haber

Avusturya Ankara Büyükelçisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükersen’i ziyaret etti

Avusturya‘nin Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı (EBB) Yılmaz Büyükersen ziyaret . Ziyarette olası işbirlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Bir dizi temasta bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Başkan Büyükerşen, AvusturyaAnkara Büyükelçisi Wimmer’ı makamında ağırladı.

Eskişehir’i çok beğendiğini belirten Büyükelçi Wimmer, Büyükerşen’in çağdaş şehircilik anlayışıyla fark yaratan bir isim olduğunu belirtti. Wimmer, “Eskişehir çok güzel bir şehir. Burada olmaktan çok memnunum. Hayata geçirdiğiniz şehircilik projelerinden dolayı sizi tebrik ediyorum.”

Konuk Büyükelçiye nazik sözleri ve nazik ziyareti için teşekkür eden Başkan Büyükerşen, şunları söyledi:

“Sizi şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bildiğiniz gibi, Avusturya yılında Linz şehri ile bir kardeş şehir anlaşmamız var. Özellikle kültürel anlamda çok değerli alışverişlerimiz var. İki şehir arasındaki bağlantılarımız her geçen gün artarak devam ediyor. Avusturya ile olan bu hoş bağların daha da gelişeceğine inanıyorum.”

Başkan Büyükerşen ve Büyükelçi Wimmer, tarihi Odunpazarı bölgesindeki Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi’ni ziyaret etti. Müzede incelemelerde bulunan Wimmer, Avusturya’nın eski Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’in balmumu heykelinin müzede bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu paylaştı.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-derinkuyu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu