Haber

Bakan Yerlikaya açıkladı: Uyuşturucu kartelinin elebaşı Dritan Recepi yakalandı

FLAŞ HABER:İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kırmızı Bülten ile aranan ve Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan “Kompanio Bello” uyuşturucu kartelinin lideri Dritan Rexhepi’nin yakalandığını duyurdu.

Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından paylaştığı açıklama şöyle:

Aziz milletimizin şunu bilmesini istiyorum; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.

Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan Kompanio Bello adlı uluslararası uyuşturucu kartelinin lideri Dritan REXHEPI’ye, “Kasten Cinayet, Uyuşturucu, Adam Kaçırma/Özgürlüğünden Yoksun Bırakma” suçlarından dolayı İtalyan ve Arnavutluk makamları tarafından KIRMIZI BİLDİRİM verildi. , seyahat belgelerinde, silahlarda ve mühimmatta sahtecilik”. İade edilmek üzere uluslararası alanda aranıyordu.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüz tarafından uluslararası alanda takip edilen Zehir Tacirinin, Türk Ticaret Kanunu’na kayıtlı Kolombiya pasaportu ile İstanbul Havalimanı’ndan ülkemize giriş yaptığı belirlendi. Benjamin Omar PEREZ GARCIA’nın adı. Dritan REXHEPI’yi yakalamak için hızla bir Kartel operasyonu gerçekleştirildi.

İstanbul Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğümüz, İstihbarat Şube Müdürlüğümüz, Göçmen Kaçakçılığı ve Çaba ve Sınır Geçiş Şube Müdürlüklerimizce yürütülen ortak çalışma ve İtalyan Polisi ile istihbarat paylaşımı sonucunda kartel liderinin yeri belirlendi. İstanbul Beylikdüzü’nde Kartel Operasyonu sırasında yakalandı.

Operasyonu düzenleyen kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

Uyuşturucu tacirleri ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecektir.

KAYNAK: HABER7

haber-hanonu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu