Haber

Başkan Yüce, Sakaryalı öğrencilere bisiklet hediye etti

Eğitim ve sporda başarılı olan Sakaryalı öğrencilere bisiklet hediye eden Önder Büyük, “Bu tür ödüller başarıyı teşvik edecek ve şehrimizde bisiklet kullanımını artıracaktır.”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Şanlı, eğitim ve sporda başarıya ulaşan isimleri bisikletle ödüllendirdi. TÜBİTAK Teknofest elektrikli araç yarışmasında görsel tasarım ödülü kazanan öğrencilere, Sakarya İmam Hatip Ortaokulları Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasına Sakarya ve Marmara Bölgesi üçüncüsü Serdivan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdullah Zeyd ve 27. Balkan Çocuk Okulu üçüncüsü Karate Şampiyonu Ayşen Saner. Bisikletlerini ‘e, ikincisini de Sare Kaya’ya teslim etti. Bisiklet Dostu Şehir ünvanına sahip Sakarya’da başarılı gençleri bisikletle ödüllendiren Yüce, gençleri ödüllendirmenin bir motivasyon olduğunu söyledi.

Yüce, “İlimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak adına birçok projeyi hayata geçiriyor, bisiklet yolları yapıyor ve bisiklet sporuna katkı sağlıyoruz. Ayrıca eğitim ve spordaki başarılarıyla gurur duyan öğrencilerimizi de unutmuyoruz. ‘Bisiklet Dostu Şehir’ unvanımıza yakışır bir şekilde başarılarını kutluyor, bisikletle ödüllendiriyoruz. Hiçbir başarının kolay elde edilemeyeceğini biliyoruz. Her başarının arkasında büyük bir emek var. motivasyonlarını yüksek tutmak için bu tür ödüllerin gençlere başarıyı teşvik edeceğini ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelerine yardımcı olacağını düşünüyoruz. dedi. – SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu