Haber

Batı Şeria’da İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çatışma çıktı

BATI İşgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli şehirlerinde İsrail askerleri ile Filistinliler arasında silahlı çatışmalar yaşandı.

Filistin haber ajansı WAFA’nın bölgeden verdiği habere göre, İsrail askerleri Ramallah’ın Tayra Mahallesi’ne düzenlenen baskın sırasında Filistinli gençlerle çatıştı.

Baskını engellemek isteyen gençlere karşı gerçek mermi, zehirli gaz ve ses bombası kullanan İsrail güçleri bir süre sonra bölgeyi terk etmek zorunda kaldı. Askerler bölgeyi terk ederken evlere gerçek mermilerle ateş açtı.

Bölgedeki gelişmeleri anında aktaran Şihab haber ajansı, Telegram sayfasında Filistinli gençler ile İsrail askerleri arasında silahlı çatışma çıktığını belirterek, Ramallah’ın Tayra ve el-Jalzun kentlerinde yoğun silah seslerinin duyulduğu çatışmalara ilişkin çok sayıda görüntü paylaştı. Şehrin kuzeyindeki Mülteci Kampı.

Çatışmalarda ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

İsrail askerleri Ramallah’a 23 kilometre uzaklıktaki Turmuş Ayya ilçesine baskın düzenledi ve yoldan geçen bir araca ateş açtı. Şarapnel parçasıyla hafif yaralanan iki genç hastaneye kaldırıldı.

İsrail askerleri, Ramallah’ın batısındaki Naleyn kasabasında konutlara baskın düzenleyerek Belediye Başkanı Yusuf el-Hoca ile 2’si çocuk toplam 6 Filistinliyi gözaltına aldı.

dodurga-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu