Haber

Beyşehir’de sis nedeniyle ulaşımda aksama yaşanıyor

Beyşehir ilçesinde sis nedeniyle görüş mesafesi azaldı.

Öğleden sonra görüş mesafesi yer yer 30 metrenin altına düşerken, ilçe merkezini diğer il ve ilçelere bağlayan yollarda da ulaşım sorunu yaşanıyor.

Sürücüler sis farları açık şekilde araç kullanmaları ve takip mesafesine dikkat etmeleri konusunda uyarıldı.

Beyşehir Gölü’nde su kuşları sayım çalışmaları sürüyor

Türkiye’nin kuş cennetlerinden Beyşehir Gölü’nde gerçekleştirilen 2024 Kış Ortası Su Kuşu Sayımı (KOSKS) çalışmaları devam ediyor.

Çalışmaya Doğa Savunma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Beyşehir Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) Kuş Gözlem Topluluğu da katılıyor.

Yabani hayvanların yaşam alanlarının korunması ve geliştirilmesi çalışmalarının bir modülü olan Kış Ortası Su Kuşları Sayımı, Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle, çok sayıda üniversite, sivil toplum kuruluşu ve gönüllünün katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Öğrenciler Gazzelilere destek için kermes düzenledi

Üzümlü Cengiz Topel Ortaokulu’nda Gazze’ye yardım amacıyla düzenlenen hayır pazarında, öğrencilerin ve ailelerinin evlerinde yaptığı pasta, pasta, börek, tatlı ve dolma gibi çeşitli gıda ürünleri satıldı.

Çarşının gelirinin Gazze bölgesine bağışlanacağı belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, çarşının yapımında emeği geçen eğitim camiası üyelerine, öğrencilere ve velilere teşekkür edildi.

Beyşehir Devlet Hastanesi’nde çocuk psikiyatri polikliniği hizmet vermeye başladı

Hastane Başhekimi Uzman Dr. Sıtkı Küçükbuzcu, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından uzman hekim ataması sonucunda Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Esra Kiyat’ın göreve başladığını kaydetti.

Küçükbuzcu, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları polikliniğinde başta dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, otizm, öğrenme güçlüğü, gelişimsel bozukluklar, dil ve konuşma bozuklukları olmak üzere çocuk ve ergen hastaların ruh sağlığı muayene ve tedavilerinin yapıldığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu