Sağlık

Böcek ısırıklarını anında yok ediyor! Mısır püsküllerini çöpe atmayın….

Sofralarımızdan ve yemeklerimizden eksik olmayan mısır sevmeyen yoktur.Herkesin severek tükettiği bir besindir ve yararları ile öne çıkar.

Tuzlu tuzlu yiyen yahut yemekleri için kullananlar, mısırın yararlarının da farkında olanlar aslında. Fakat bazen bu yararlar yok sayılabiliyor.

Mısır yalnızca lezzeti ile değil yararları sayesinde de gönüllerde raht kuran bir besin. Yüksek lif içeriğine sahip olan ve formda kalmamızı sağlayan mısır, günlük tüketime de epeyce uygun.

Formda kalmak isteyenlerin diyet listelerine yazması gereken mısır, toksinlerin de kolayac bedenden atılmasını sağlıyor. Ziyanlı toksinlerin vüuttan atılması da sıhhatimize katkı sağlıyor.

Patlatılarak, haşlanarak ya da közlenerek tüketilen mısır, görme yetisine d ebüyük katkılar sağlıyor. Hayati mevzularda kişinin sıhhatini olumlu manada etkileyen mısır, püskülleriyle de öne çıkıyor.

Yedikten sonra çöpe attığımız mısır püsküllerinin yararları saymakla bitmiyor.Özellikle mısır püskülü çayı, mısırdaki yararları bile ikiye katlıyor.

Bu nedenle mısır püsküllerini çöpe atmadan evvel yararlarına bir göz atın ve nasıl kullanabişeceğinize bakın.

Mısır püsküllerinin çayını içmek istemeyenler ise yararlarını gördükten sonra bu kararlarından vazgeçebilir.

Mısır püskülü çayının faydaları

Yüksek oranda potasyum içeren mısırn püskülleri ve çayı, kalp damar hastalıklarına yeterli geliyor. Günümüzde birçok insanın yaşadığı kalp sorunlarına şifa olması için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor. Deforma olmuş hücreleri onarıyor ve bedenin tekrar ayağı kalkmasını sağlıyor. Bu da kişinin tekrar kendisini dinç ve sağlıklı hissetmesi manasına geliyor.

C vitamini açısından da zengim olan püsküller, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.Güçlü bir bağışıklık sistemi ise kış hastalıklarına yakalanmadan keyifli bir devir manasına geliyor.

Mısır püskülü çayının içeriğindeki K vitamini kanamayı denetim eder. Bilhassa doğum yapacak bayanların bu çaydan bol bol tüketmesi gerekiyor.

İdrar yolu enfeksiyonu, idrar yolu iltihabı, böbrek taşı ve idrara çıkarken ağrı üzere böbrek sorunlarının tedavisinde mısır püskülü çayı bulunmaz bir nimet diyebiliriz.

Sinek ve böcek ısırıklarından kaynaklanan kaşıntı ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Bu sıkıntıların basitçe giderir. Sık sık sineklerle başı belaya girenler, bu çayın tadına bakmak için geç kalmamalı. Ayrıyeten ısırılan alan bu çayla yıkandığında kaşına kabarma üzere durumlar yaşanmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu