Haber

Depremde kalecilerini kaybeden Yılmaz Vural, TFF’ye seslendi: Bu yarışta devam edemeyiz.

Yeni Malatyaspor Teknik Müdür Yılmaz Vural, TV100’de canlı yayında depremde kaybettikleri kaleci Ahmet Eyüp Türkaslan’ın ölümüyle ilgili duygularını anlattı. Kendisinin ve ekibin çok zor durumda olduğuna değinen Vural, TFF’yi aradı.

“10 ŞEHİRDE BOMBA YAPACAKSANIZ BU HİÇ OLMAZ”

Depremin yıkıcı etkisini anlatan Vural, şunları söyledi: Yardımcı antrenörüm ve ben dördümüz saat 03.00’te Elazığ’a doğru yola çıktık. Oradan Malatya’ya oradan da Gaziantep’e geçerek oğlumuzun defin işlemlerini tamamladık. Depremin merkez üssü olan Pazarcık ilçesinden geçtik. Orayı görsen canın yanar, bütün evler yıkılmış, akordeon gibi olmuş. Evladımız olan abimizi kaybetmek camiamızı çok üzdü. 13,5 milyon insanı ilgilendiren 10 şehre bomba atsanız bu olmaz” dedi.

“BAĞIŞLAYALIM”

TFF’nin ligleri bir hafta erteleme kararıyla ilgili de konuşan Vural, “Federasyonumuzdan kalan kısımda Yeni Malatyaspor’u affetmesini rica ediyoruz. Devam edecek durumda değiliz. Yarın federasyonumuzun toplantısı var, kararı onlar verecek. Şu anki psikolojiyle yabancı oyuncularım şehri terk etti, Afrika’dan Avrupa’ya, “Türkiye’den gelenler var, gitmek istiyorlar, engelleyemiyoruz. Türk oyuncularımın hepsi evlerinde, onları buraya getiremiyoruz. Çünkü Ahmet’in odasının önünden geçecekler. Bu psikoloji ile bu yarışı devam ettirecek durumda değiliz.”

“KEŞKE GERİ DÖNMESELERDİ”

Vural, takıma verdiği iznin ardından Malatyalı futbolcuların şehre dönmesine üzüldüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu