Haber

DEVA Partisi: Hiçbir siyasi parti tabanının kabul etmeyeceği bir tavra zorlanmadı

Ali Babacan liderliğinde, UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kuruldu. Millet İttifakı ile ilgili açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Hiçbir siyasi parti, siyasi duruşunun ve parti tabanının kabul etmeyeceği bir tavra zorlanmamıştır” denildi. Karşılıklı saygıya dayalı böyle bir çalışma tarzında, doğası gereği herhangi bir dayatmanın olmayacağı açıktır. “Nezaket ve gerçeği yansıtmayan, sağduyuya dayanmayan suçlama ifadeleri doğru olmamıştır” denildi.

DEVA Parti’den yapılan açıklama şöyle:

HİÇBİR SİYASİ PARTİ, PARTİ TABANLARININ KABUL ETMEDİĞİ BİR DURUMA ZORLANMAMIŞTIR:“12 Şubat 2022 tarihinden bu yana altı siyasi parti olarak karşılıklı anlayış içinde liberal ve demokratik bir hukuk devletinin inşası amacıyla değerli adımlar attık. Tüm süreç boyunca yürüttüğümüz çalışmalar sağduyuya, istişareye dayalıdır. , milletimize ve gelecek nesillere adalet, barış, refah ve huzur getireceği inancıyla uzlaşı ile yolumuza devam ettik. Katılımcılık ve demokrasi kültürünün bir gereği olarak, hiçbir siyasi parti kendi siyasi duruşunun ve parti tabanının kabul etmeyeceği bir tavra zorlanmamıştır, bir çalışma görgüsünün doğası gereği dayatma konusu olamayacağı açıktır.

HALKIMIZIN RAHAT NEFES ALABİLECEĞİNE İNANDIK. : DEVA Partisi olarak ilk günden itibaren samimiyet ve emekle elimizden gelenin en iyisini ortaya koyduk. Bu işbirliğinin başarısı; Ekonomik krizin derinliklerinde boğulan, adalete susamış, onurlu yaşama hakkından yoksun bırakılmış, şiddetli bir depremle karşı karşıya kalan insanımızın ancak bu şekilde nefes alabileceği inancıyla hareket ettik. rahatlama

TÜRKİYE’Yİ OTORİTER ANLAYIŞTAN KURTARMAK İÇİN GÜÇLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ: Milletimizin hak ettiği tam demokratik bir yönetim anlayışının hakim olması için ortaya koyduğumuz çabaların arkasındayız. Bu tarihi süreçte hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Türkiye’yi içine düştüğü bu karanlık tablodan, otoriter anlayıştan kurtarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

haber-dursunbey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu