Haber

Diyarbakır’da depremzedeler için DYK kursları başladı

Diyarbakır’da depremzedeler için DYK kursları başladı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da depremzede öğrenciler için Destekleme ve Yetiştirme Kursları başladı.

Sur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ahenginde gönüllü öğretmenlerin de desteğiyle Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Selahattini Eyyubi Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nda kalan 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin depremzedeler sınavına hazırlanmaları için DYK açıldı. . Öğrencilerin deprem sonrası okulların kapanması nedeniyle eksikliklerini gidermeleri için açılan kursun, depremzedeler yurtta kaldıkları sürece devam edeceği belirtildi.

Kursla ilgili açıklama yapan DYK Sorumlusu Muzaffer Fazilet, hafta içi 12 saat şeklinde 6 branşta ders verdiklerini kaydetti. Fazilet, “Bakanlığımızın talimatıyla hafta içi günlerde hızlı bir şekilde milli eğitim müdürlüğümüz bünyesinde 8’inci sınıf öğrencilerimiz için DYK’yı açtık. 6 branştan öğretmenlerimiz hevesle çocuklarımızı yetiştirmeye başladılar. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, çalışıyorlar. saat şeklini alıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak dersimizi Dicle Üniversitesi’ndeki yurtta açtık, planlamasını yaparak çadır ve konteyner kentlerde açacağız” dedi.

Kahramanmaraş’tan geldi, derslerine başladı

Kahramanmaraş’tan gelen Halil İbrahim Kaya, sunulan imkanlar için yetkililere teşekkür etti. Kaya, “Deprem nedeniyle Kahramanmaraş’tan geldik, buraya geldiğim için çok mutluyum. Çok mutluyum” dedi.

Diyarbakır’da yaşayan ve evleri ağır hasar gören İhtilal Murat Saz, kendisine destek verenlere teşekkür ederek, birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu