Haber

Eğitime ayrılan ödeneğin artması kaliteyi de beraberinde getirdi.

Eğitime ayrılan ödeneğin artması kaliteyi de beraberinde getirdi.

Tufanbeyli Milli Eğitim Müdürü Selim Yaşar Kalkan, eğitime ayrılan bütçenin artmasıyla birlikte fiziki şartların iyileştiğini ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısının azaldığını söyledi.

ADANA – Adana Tufanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Yaşar Kalkan, eğitime ayrılan bütçenin artmasıyla birlikte fiziki şartların iyileştiğini ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısının azaldığını söyledi.

2022-2023 eğitim-öğretim yılında okullara gönderilen ödeneklerin artırılması, işçi eğitimlerinin yaygınlaştırılması ve kapatılan köy okullarının yeniden açılmasıyla Tufanbeyli ilçesinde eğitim kalitesinin arttığı bildirildi. Önceki yıllara göre okullarda temel eğitim ulaşım ve yemek hizmetleri, yurtlarda okuyan öğrencilere yönelik yemek ve barınma hizmetleri, özel eğitim öğrenci servisi ve ücretsiz yemek, okul öncesi sosyal yardım ve yemek ücreti hizmetlerinde iyileştirmeler yapıldığı kaydedildi. bölge.

Öğrencilik yıllarında barınma, beslenme ve ulaşım konusunda yaşadıkları sıkıntıların hiçbirinin bugün yaşanmadığını söyleyen veliler, devletin bu oranda çocuklarına sahip çıkmasının büyük bir hizmet olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Yaşar Kalkan, “Bütçeden eğitime ayrılan payın yansımalarını okullarımızdan, öğrencilerimizden ve velilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler ile görmeye başladık. Diğer taraftan derslik ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısı azalmış, kalite artmış, bu da büyümesini sağlamıştır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu