Haber

Galatasaray Teknik Direktörü Gomez: Türkiye işbirliği içinde harika bir ülke

Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketlerinden biri 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşandı.

2 şiddetli depremin ardından toplam 10 il toz dumana karıştı. Büyük yıkımın yaşandığı kentlerde binlerce vatandaş enkaz altında kaldı.

Galatasaray’da Okan Buruk’un grubunda yer alan Teknik Direktör Ismael Garcia Gomez, ülkemizde yaşanan büyük felaketle ilgili İspanyol basınına açıklamalarda bulundu.

“İnsanlar çok endişeli ama aynı zamanda çok fazla empati görüyorum”

Gomez dedi ki:

“6 gün sonra Gaziantep ile oynayacaktık. Talihsizlikler önceden tahmin edilemez. Hayat böyle. Pazartesi sabahı çok fazla mesaj aldım. Çok fazla belirsizlik vardı ve hala da var. İnsanlar çok endişeli ama ben de çok şey görüyorum. Yardım etmek için bölgeye gitmek isteyen insanlar tanıyorum çünkü depremden etkilenen bölgedeki havaalanları kapalı.”

“Bu ülke, başkasının acısını paylaşmak ve birbirimize yardım etmek için harika bir ülkeydi”

İspanyol teknik direktör sözlerini şöyle sürdürdü:

“Galatasaray ve tabii ki Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor gibi büyük kulüpler depremzedelere yardım için birlik oldular. Gıda, ilaç ve birçok yardım malzemesi topladılar. Bu ülke acılarını paylaşmak, yardımlaşmak konusunda çok büyük bir ülke. “

“Bunun onun için ne anlama geldiğini bir düşün”

Gomez, Hatayspor’un teknik direktörü Volkan Demirel hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Koçum Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel’in arkadaşı. Volkan Demirel Pazar günü birkaç arkadaşını maça davet etti. O gece otelde kaldılar ve şimdi öldüler. Bunun onun için ne anlama geldiğini bir düşünün.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu