Haber

Gaziosmanpaşa eski Belediye Başkanı Mustafa Yeşil, mezarı başında anıldı

2002 yılında görevi sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Gaziosmanpaşa eski Belediye Başkanı Mustafa Yeşil’in ölümünün 21’inci yıl dönümünde mezarı başında anma töreni düzenlendi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Yeşil’in Beşyüzevler Mezarlığı’ndaki mezarında düzenlenen törene, ağabeyi Hüseyin Yeşil ve oğlu Ahmet Emin Yeşil, AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, eski Gaziosmanpaşa katıldı. Belediye Başkanı Recep. Koral, Mustafa Yeşil İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende Soylu, “Farklı siyasi partilerdeydik ama dostluğumuz, kardeşliğimiz gerçekten çok değerliydi. Kendisi ilçemizde eğitimli bir insandı. İyi bir ailenin oğluydu, iyi hizmetlerde bulunuyordu.” dedi.

Hasan Tahsin Usta da olay günü düğün davetiyesi için aradığı Yeşil’in 15-20 dakika sonra döneceğini söyleyerek telefonu kapattığını belirterek, “15-20 dakika hiç bitmedi ve o da 15-20 dakika sonra şehit oldu. Hayat o kadar acı gerçeklerle dolu ki, Allah ona yerini vermiş.” “Huzur içinde yatsın.” söz konusu.

Namazın ardından Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından vatandaşlara helva ikram edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu