Haber

Gazze ile Dayanışma Platformu Cargill önünde gösteri yaptı

Bursa’da Gazze ile Dayanışma platformu ve sivil toplum kuruluşları (STK’lar) Cargill’in Orhangazi ilçesindeki fabrikası önünde gösteri yaptı. Cargill’in İsrail’i destekleyen ABD’yi finanse ettiğini söyleyen STK’lar, fabrikanın bir an önce kapatılması gerektiğini söyledi.

”Bunun bedelini ödemeniz için buradayız”

Gazze ile Dayanışma Platformu Sözcüsü Rıfat Bakan, ABD’nin bedelini ödeme zamanının geldiğini belirtti. “Bu bedeli ödemeniz için buradayız”diyor ki, “ABD ve İsrail tarafından Gazze’de bir ayı aşkın süredir soykırım yapılıyor. Eylemleriyle bir devletten çok terör örgütü gibi davranan, bebekleri, çocukları, kadınları, yaşlıların barındığı hastaneleri ve ambulansları bombalayan, insanlıktan hiç ödün vermeden tarihin tanık olduğu en vahşi katliamları gerçekleştiren bu iki devlet, , tüm dünyanın gözü önünde. Filistin’deki soykırımın faili İsrail olmasına rağmen bu soykırımın en büyük destekçisi ve azmettiricisi ABD’dir. ABD liderinin Gazze’deki El Ahli hastanesine düzenlenen saldırının ardından İsrail’i ziyaret etmesi, katil Netanyahu ile kucaklaşması, İsrail’i destekleyen açıklamaları ve Siyonist olduğunu açıkça beyan etmesi dünyada yeni bir dönemin başladığının ilanıdır. “Hastanelere ve ambulanslara yapılan ısrarlı baskınlar bunun en açık kanıtıdır.”söz konusu.

”Cargill kapatılmalı”

Bakan, Cargill’in bir an önce kapatılması gerektiğini söyledi. “Bu yeni dönemde saf kötülüğün temsilcisi haline gelen İsrail ve ABD yönetimi, güzellik ve şefkat adına dünyadaki her şeyi yok etmek için savaş ilan etmiştir. Tüm dünya coğrafyası buna karşı bir mücadele alanıdır. Dünyanın çeşitli yerlerine demokrasi ve insan haklarını getirme yalanıyla milyonlarca insanı katleden katil ABD’nin, işlediği ve halen işlemeye devam ettiği suçların bedelini ödemesi gereken bir dönemdeyiz. Biz size gücümüzün yettiği kadarını ödetmek için buradayız. Şirket, elde ettiği gelirle ABD’yi finanse ediyor, kötülüğün merkezi ABD ise İsrail ile birlikte soykırım yapıyor. “Bu kirli çarkın işleyişi artık durdurulmalı.” ve Cargill’in kapatılması gerekiyor.”Şeklinde konuştu.

salihliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu