Haber

HÜDA PAR Milletvekili İsrail ürünlerini boykot çağrısında bulundu

HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı, İsrail eserlerinin boykot edilmesi çağrısında bulundu.

Ramanlı, Melikgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen HÜDA PAR 3. Kayseri Olağan Kongresi’nde partisinin yaptığı çalışmalardan dolayı toplumun birçok kesimi tarafından sevildiğini söyledi.

İnsanları doğu ve batı diye ayırmaya çalışanların bulunduğunu belirten Ramanlı, bu konuda yapılan çalışmalar sonucunda kimsenin istediğini elde edemediğini belirtti.

İsrail saldırılarında her gün binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiğini vurgulayan Ramanlı, milyonlarca Müslümanın açlığa, susuzluğa ve elektriksiz kalmaya mahkûm edildiğini belirtti.

Ramanlı, tüm Müslüman ülkelerin zulme tepki göstermesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bakın bütün sivil toplum kuruluşlarımız, partilerimiz boykot çağrısı yapıyor. Hepimiz bu boykota asker olabiliriz. En azından ekonomik olarak onları çökertmeye çalışabiliriz. Yapmalıyız. İnşallah bunu da başaracağız. Siyonistlerin mallarını satanları da boykot edin ki onlar da batsınlar. Kardeşlerimize, “Kurşun atan, bomba atan, parayla destek verenler bizden değildir. Biz üzerimize düşeni yapacağız.”

Filistin’in savunulması gerektiğini vurgulayan Ramanlı, bunun Müslüman ülkelerin birlik ve beraberliğiyle sağlanabileceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu