Yaşam

İş Sanat Antik Sahne’nin “Ben Anadolu’yum” Serüvenine Seyirciden Yoğun İlgi

Sanat Antik Sahne mi‘Ayrıca “Ben Anadolu’yum” Oyun, Patara ve Nysa antik kentlerinin ardından Stratonikeia antik kentinde seyirciyle buluştu. Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Helenistik dönem kentlerinden Stratonikeia’da sahnelenen oyuna sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Yıldız Kenter’in unutulmaz performansıyla sahnelerin en çok izlenen oyunları arasında yer alan “Ben Anadolu’yum” öğrencisi Ayça Bingöl tarafından bir kez daha hayata geçiriliyor. Oyunun yönetmen koltuğunda Kenter’in öğrencilerinden Görkem Yeltan oturuyor.

Kibele’den Niobe’ye, Kassandra’dan Theodora’ya, Nilüfer Hatun’dan Hürrem Sultan’a Anadolu’nun farklı çağlarına masallarla, savaşlarla, doğayla tanıklık etmiş kadınların yaşam öyküsü, trajedi ve komedinin iç içe geçtiği oyunda sanatçı Ayça Bingöl tarafından 16 karakterde anlatılıyor.

İş Sanat’ın geçtiğimiz yıl “Antik Sahne” adıyla hayata geçirdiği etkinlik, antik kentlerin büyülü atmosferinin yanı sıra Ayça Bingöl’ün usta oyunculuğuyla buluşarak hafızalara kazındı. Farklı şehirlerde seyircisiyle buluşmaya devam eden İş Sanat, antik şehirlerdeki serüvenine “Ben Anadolu’yum” ile devam edecek.

Yaz boyunca sürpriz projeleri izleyicisiyle buluşturmaya devam eden İş Sanat’ın etkinlikleri için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

beykoz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu