Haber

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin’in “terörle mücadele” mesajından açıklama

Jandarma Komutanı Orgeneral Arif Çetin, var gücümüzle terörü ülke gündeminden çıkarmaya kararlı olduklarını söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Çetin, Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ile Türkiye Savaş Engelli Gazi, Şehit, Dul ve Yetim derneklerini ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Çetin, şehit yakınları ve kahraman gazilerin kutsal bir emanet olduğunu söyledi.

Bu vatan, millet, devlet ve yüce al bayrak için canlarını, kanlarını seve seve feda eden şehit ve gazilerimize minnet ve şükran duyduklarını vurgulayan Çetin, “Şehitlerimizin izinde canımızı feda etmeye hazırız. gazilerimizin yolunda “Bu millete kurban olsun, helal olsun, ihsan eylesin. Yeter ki vatan yaşasın. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere verdiği emir ve direktiflerle şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin emrindeyiz. Tüm ihtiyaçlarınızı çözmekle görevliyiz.” dedi.

Şehit yakınları ve gaziler için yapılacak çok az şey olduğunu belirten Çetin, şöyle devam etti:

“Bu ülkede son terörist etkisiz hale getirilene kadar kahraman şehitlerimizin yolunda bayrağa sarılmaya hazırız. Canımız kanımız bu bayrağa armağan olsun. Kahraman gazilerimizin yolunda mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz kahraman polisimiz, jandarmamız, ülkemizde son terörist etkisiz hale getirilene kadar.” “Şanlı milletimizin desteği ve duaları ile askerimiz, silahlı kuvvetlerimiz ve kahraman korucularımızla birlikte Allah’ın izniyle terörü ülkemizin gündeminden tamamen çıkarma kararı aldık. Bu çabamızdaki azim ve kararlılığımızı görüyorsunuz. İnşallah en kısa sürede bu görevi tamamlayacağız.”

“Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz”

Bolu Valisi Erkan Kılıç da Türk milletinin şehit ve gazi ailelerine olan borçlarını ödemesinin mümkün olmadığını belirtti. söz konusu.

Terörle mücadeleye de değinen Kılıç, “Terörle mücadele anlamında da inanılmaz bir çaba içindesiniz. Bunu görüyoruz. Sürekli arayış içindesiniz. Sayıları fiilen sıfıra yaklaştı. Bunun için de Allah’a şükranlarımı sunuyorum.” Bolu halkı herkes bu emeğin ve emeğin farkında.Çok güzel bir tecrübe.Bir emek var.Umarım ülkemiz 2023 yılına çok daha güvenli ve huzurlu bir ülke olarak girer.Sizlerin bunda emeğiniz çok. .” ifadeleri kullandı.

Konuşmaların ardından şehitler için dualar edildi. Hediye takdiminin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Orgeneral Çetin’e ziyaretinde İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Saygılı ve daire müdürleri eşlik etti.

Çetin daha sonra Valiliği ziyaret ederek Vali Kılıç ile görüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu