Haber

Kadırov: Moskova’da Kuran’ın yakılması Ukrayna’nın provokasyonudur

Bilişim uzmanlarının Kur’an-ı Kerim yakma görüntülerini içeren videonun sosyal medyada yayılmadan önce Ukrayna’ya gönderildiğini tespit ettiğini söyleyen Kadırov, bunun Ukraynalı provokatörlerin Kuran’ı yaktığı ilk olay olmadığını belirterek, ‘Bütün liberal hak savunucuları gibi. Batı’da yapmayı seviyorum’. dikkat çekti

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) uzmanları ve yönetiminin yanı sıra Moskova Belediye Başkanlığı’nın zanlıların yakalanması için çalışma yürüttüğünü anlatan Kadırov, provokatörün kimliğinin en kısa sürede belirleneceğini ve cezasını çekeceğini vurguladı. hak ediyor.

Moskova’da Kur’an-ı Kerim yakma görüntülerinin kaydedildiği Beloye Ozero (Beyaz Göl), Kosino-Uhtomskiy semtinde yer alan ve manevi değer yeri olarak bilinen Svyatoe Ozero’ya (Kutsal Göl) çok yakın konumda bulunuyor. Ortodoks inananlar.

Mart ayında, Svyatoe Ozero yakınlarında bir cami inşa etme projesi üzerine protestolar düzenlendi. Protestoların ardından Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, caminin başka bir yere yapılmasına karar verildiğini ve sorunun çözüldüğünü açıkladı.

Videonun sorunun çözülmesinden kısa bir süre sonra göl kenarındaki protestolarla ilgili olarak yayınlandığını anlatan Kadırov, “Çünkü çatışma ortadan kalktı, tüm taraflar istediğini aldı ve artık çatışma yok. Bu video iki tarafın da işine gelmeyen bir video. Müslümanlar ve Hristiyanlar.” Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık, Batılı liberal provokatörlerin kartviziti ve aracıdır” dedi.

Rusya İçişleri Bakanlığı Moskova İdaresi, başkent polisinin Moskova’nın doğusunda Kuran-ı Kerim yaktığından şüphelenilen kişinin kimliğini tespit etmeye çalıştığını bildirdi.

haberandirin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu