Ekonomi

Makine Mühendisleri ‘Başkanlarını’ seçecek

Makine Mühendisleri Odası 18 Şubat Pazar günü sandık başına gidiyor.

Cumhurbaşkanlığı adayı Makina Mühendisi Nisani Başekin, projelerini Haber7’ye anlattı.

Başekin, başkan seçilmesi halinde Avrupa ve ABD’deki meslek kuruluşlarıyla ortak eğitim programları düzenleyeceklerini belirtti.

“İSTENİLEN MÜHENDİSLERİ YETİŞTİRECEĞİZ”

Başekin, Türkiye’de 121 bin, İstanbul’da ise 35 bin makine mühendisinin bulunduğunu belirtti. “Ekibim ile birlikte tüm makine mühendislerine yol göstermek ve birlikte yürümek için adaylığımızı açıkladık.”söz konusu.

Başekin, Makina Mühendisleri Odası’nın 1954 yılından bu yana aynı ekiple faaliyet gösterdiğine dikkat çekti. “Yeni bir nefes almak istiyoruz”dedi.

Başekin, cumhurbaşkanı seçildiği takdirde birçok projeyi hayata geçireceklerini vurguladı. Başekin, özellikle Avrupa ve ABD’de mesleki kuruluşlarla eğitim programları düzenleyeceklerini belirtti. “Dünyanın aranan mühendislerini yetiştireceğiz”söz konusu.

Başekin, “Çağımız mühendisinin en önemli başarı kriteri olan Ar-Ge faaliyetlerinde ve teknolojik yenilikte gösterilen yetkinlik ve becerileri meslektaşlarımıza kazandırmak için gerekli eğitim ve yönlendirmeleri sağlayarak uygun koşulları yaratacağız.”söz konusu.

Başekin, üyelere ücretsiz olarak İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi vereceklerini belirtti. “İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonunu aktif hizmet verecek şekilde yeniden yapılandıracağız.”dedi.

Başekin ayrıca Pazar günü tüm üyeleri oy kullanmaya davet etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu