Haber

Murat Kurum’dan gençlere müjde! Detaylar belirlendi

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Murat Kurum, Kağıthane Belediyesi Gençlik Meclisi binasında gençlerle buluştu.

Burada konuşan Kurum, İstanbul’da gençlerin söz sahibi olacağını, belediye istihdamında yüzde 25 genç, yüzde 25 kadın kotası belirleyeceklerini söyledi.

Kurum, öğrenci yurtlarında yaşayan gençlere toplu taşımada yüzde 40 indirim ve 25 metreküp doğalgaz desteği verileceğini belirtti. Murat Kurum, ilk kez evlenen ihtiyaç sahibi gençlere 50 bin lira değerinde beyaz eşya yardımında bulunacaklarını kaydetti.

Genç girişimcilere de destek vereceklerini anlatan Kurum, “Eğitim alan ve yeni iş kuracak gençlerimize 100 bin lira sermaye desteği sağlayacağız. 100 bin gence hizmet verecek ortak ofisler oluşturacağız” dedi. 39 ilçe.” söz konusu.

Kurum, başvuran ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine 10 bin lira destek ödemesi yapılacağını belirtti.

GENÇLERİN KAZANMASINI UMARIM

Kurum, “Vatandaşlarımızın ve gençlerimizin her zaman yanında olacağız. Tam zamanlı belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz. Boş zamanlarımızda belediyeyi ziyaret eden değil, her zaman yanında olan bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağız” dedi. milleti, gençliği, kadınları ve İstanbul.” Şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde kurulacak gençlik meclisine de değinen Kurum, “İnşallah 31 Mart akşamı gençler kazanacak ve fetret dönemini hep birlikte bitireceğiz. Yeniden yükseliş dönemini başlatacağız. Gençlerimize sahip çıkacağız” dedi. Kuracağımız gençlik meclisinde sizleri temsil edecek her alan ve meslekten arkadaşlar.” söz konusu.

Kurum’a AK Parti Kağıthane İlçe Gençlik Kolları Başkanı Süheyl Hamza Telci ve AK Parti Kağıthane Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Merthan Aslan eşlik etti.

İSTANBUL’UMUZU KALDIRACAĞIZ

İBB Lider adayı Murat Kurum, seçim faaliyetleri kapsamında Kağıthane’de bir alışveriş merkezini ziyaret etti. Kurum, çocuklara oyuncak hediye etti ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti.

Kadın el yapımı ürünlerin satıldığı bir mağazaya giren Kurum, “100 bin kadın girişimciye 100 bin lira sermaye vereceğiz. Bu işletmeler İstanbul’un her yerinde olacak. Kadınlar üretecek, konut ekonomisine destek olacak.” söz konusu.

Kurum, İstanbul’u kadınları ve gençleriyle ayağa kaldıracaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu