Teknoloji

Rockstar Games Games’te Windows 7 ve 8 Desteği Kesildi

GTA ve Red Dead Redemption yayıncısı da eski işletim sistemlerine güvenmeyi bıraktı. Rockstar oyunlarıoyunlarında Windows 7 ve 8 kullanıcılar artık resmi hizmet alamayacak. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir:  Florida Joker, GTA 6 İçin Rockstar Games’e Teklif Yaptı


Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows 7 ve 8’e destek vermiyor. Buna bağlı olarak büyük firmalar bu iki işletim sistemine olan desteğini yavaş yavaş kesiyor. Listeye eklenen yeni isim ise Rockstar Games oldu.

Rockstar Games Games’te Windows 7 ve 8 Artık Desteklenmiyor

Ekim ayında şirketin resmi destek sayfasında yapılan açıklamanın ardından, 30 Ocak 2024Rockstar Games Launcher uygulaması, dün Salı gününden itibaren Windows 7 ve 8’de çalışmayacak. Bu da, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’nin de aralarında bulunduğu Amerikalı şirketin oyunlarının, bu iki işletim sisteminde resmi destek almaya devam etmeyeceği anlamına geliyor. sistemler.

Resmi ek sayfasında, “Microsoft’un Windows 7 ve 8 desteğinin sona ermesi, PC’deki Rockstar Games oyunlarım için ne anlama geliyor?”soruya “Microsoft’un Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerine yönelik desteğini sona erdirmesi ışığında Rockstar Games, 30 Ocak 2024 itibarıyla bu işletim sistemlerini artık desteklemeyecektir. “Gelecekteki olası hizmet kesintilerini önlemek ve en yeni platform özelliklerine erişimin devam etmesini sağlamak için, Windows 7 ve 8 kullanıcılarının mümkün olan en kısa sürede desteklenen bir işletim sistemine geçmelerini öneriyoruz.”Formda cevap verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu