Haber

Tahmazoğlu vatandaşlara aşure ikram etti

Tahmazoğlu vatandaşlara aşure ikram etti

GAZİANTEP – Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile birlikte Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikram etti.

Muharrem ayı münasebetiyle Şahinbey ilçesinde farklı noktalarda vatandaşlara aşure ikramı yapan Şahinbey Belediyesi, aşure ikramına aralıksız devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile birlikte Suburcu Caddesi’nde vatandaşlara aşure ikram etti.

“Her gün aşure ikram ediyoruz”

Muharrem’de vatandaşlarla bir araya gelerek aşure ikramında bulunan Tahmazoğlu, “AK Parti Milletvekilimiz Derya Bakbak ile birlikte Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunduk. Her yıl aşure ikramında bulunuyoruz. Şahinbey ilçemizde muhtelif noktalarda vatandaşlar.Muharrem ayı bizim mukaddes aylarımızdandır.Mucize bu ayda olmuştur.Hem neşe hem hüzün ayıdır.Efendimizin acısını hissettiğimiz bir aydayız. Hasan ve Hüseyin Kerbela’da şehit olmuştur. Muharrem ayında ibadet ve oruç tutmanın fazileti büyüktür. Adını da Muharrem’in 10. gününden almaktadır. Aşure, her biri bir araya gelen 27 çeşit malzemeyi içeren bir lezzettir. kendine has tadı ve özelliği ile farklı bir tat oluşturur. Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuyoruz. Muharrem ayı boyunca ilçemizin farklı noktalarında dağıtımlarımız devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu