Ekonomi

Türkiye Çin’in yerini aldı! Çin SİHA’larından vazgeçip Türk SİHA’larını aldılar

  •     HABER7

Son yıllarda Türk savunması Sektördeki büyük atılım dünya tarafından yakından takip ediliyor. Dünyanın önde gelen savaş teknolojisi üreticileri pazarlarını kaybetmemek için TürkiyePazarda yerini almaya çalışan ülkelerle rekabet etmenin yollarını arıyor.

Türkiye ORTADOĞU’NUN ÖTESİNE HAZIRLANIYOR

Aynı zamanda Türkiye’nin savunma sanayisini yakından takip eden son ülke konumundadır. Çinceoldu. Çinceyayınlanan “Güney Çin Sabah Postası” Gazete, Türk savunma sanayisinin teknolojisi ve ihracatına ilişkin bir analiz yayınladı. Haberde, Türkiye’nin geçen yıl Arap ülkelerinden bugüne kadarki en büyük silah siparişini aldığını ve Türkiye’nin Ortadoğu’nun ötesine geçmeye hazırlandığını söyledi.

Güney Çin Morning Post gazetesi “Asya’daki silahlanma yarışının uygun maliyetli yeni üyesi olan Türkiye, kalite açısından Güney Kore’yi geçebilir mi?”başlıklı makalede “5’inci nesil savaş uçağı Kaan, Altay ana muharebe tankı ve dünyanın ilk savaş uçağı gibi askeri teçhizatın geliştirilmesinde ortaklıklar sunarak, Türk savunma sanayisindeki üreticileri, ithal silahlara bağımlılığı azaltmak isteyen Asya ülkelerine çekmeyi umuyoruz.” insansız hava aracı taşıyıcısı L400.”sözlerini yerleştirdi.

ÇİN İHALARINI VERDİLER, TÜRK AURALARINI ALDILAR

Türkiye’nin bir NATO Üye ülke olduğunu hatırlatan gazete, Türkiye’nin Asya ülkelerine Batı yaptırımlarına maruz kalmadan ileri teknolojilere erişim imkanı sunduğunu belirtti. Gazetede, Türk silahlarının uygun maliyetli, güvenli ve alternatiflere göre üstün olduğu ifade edilerek, Orta Doğubirçok ülke içinde Kanat Loong-1 ve 2Çin’in daha değerli insansız hava araçlarının verimsizliği nedeniyle AUAVBunları satın aldığı söylendi.

Türkiye BÜYÜK SİPARİŞ ALIYOR

Temmuz ayında Türkiye’nin en büyük savunma siparişini Suudi Arabistan’dan aldığını yazdı. South China Morning Post, ABD Ulusal Savunma Üniversitesi’nden Profesör Dave DesRochesTürkiye’nin gelişmiş silah ihracatçılarına göre maliyet avantajına sahip olduğunu ve yeni katılımcı olarak Türkiye’nin Asya-Pasifik ülkelerinden büyük siparişler aldığını söyledi.

KAAN F-35 ALTERNATİF OLABİLİR

haberlerde Pakistanşu anda Türk askeri donanımının ve Pakistan’ın önde gelen alıcılarından biridir 2018′dört anlaşma Milgem korvetindengeçen yıl bunlardan üçünü aldın Baykar’dan TB2Ve Akıncı SİHABir yandan da kendilerine yönelik hizmet almaya başladıkları belirtildi. Profesör Dave DesRoches, Türkiye’nin Kaan savaş uçağıylaABD önderliğindekilerle birlikte F-35Programa katılımın, onaylanması pek mümkün olmayan Asya ülkeleri için de cazip olabileceğine dikkat çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu