Ekonomi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, MÜSİAD Trabzon Şubesi Üyeleriyle Bir Araya Geldi

MÜSİAD ÜYELERLE BULUŞTU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şubesi üyeleriyle görüşmeye geldi. Burada bir konuşma yapan Bakan Karaismailoğlu, yapılan çalışmaların faydalı olduğunu belirterek, ülkeye ve şehirlere değer katmak için sivil toplum ve meslek kuruluşlarıyla birlikte çalışmak gerektiğini söyledi. Büyüyor. Güçlü bir altyapı olduğunda tüm sektörler hızlı hareket eder” dedi.

Karaismailoğlu, ülke ve bölgelerin kalkınma planları olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği 1 trilyon ihracat hedefi doğrultusunda bir yandan yatırımlar yapıp güçlü politikalar geliştireceklerini belirterek, “Üretimin önünü açacağız. Üretim olarak. artar, istihdam artar. Bunun yanı sıra turizm de artar. Ülkemiz için eşsiz bir nimet, Karadeniz ve Trabzon bacasız bir sanayi. Bunlar ulaşım ve altyapı yatırımları sayesinde çok daha hızlı gelişiyor. Yatırım gibi sektörlerin gelişmesine yönelik planlamalar yapılmalı.” master plan çerçevesinde sanayide üreteceğiz, bunun için daha çok gündeme geleceğiz” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, 14 Mayıs seçimlerine atıfta bulunarak, “Kimse kaos istemez” diyerek, “Kimse kaos istemez. Herkes ülkesinin bekası, daha uygun koşullarda yaşama kararı alır. Bunu açıklamamız lazım” dedi. Bizim karşımızdakilerin böyle kaygıları yok.Bütün kötülükler iktidar uğrunadır.Odaklarıyla işbirliği içindeler.Memleketimizin derdi bu,biz eski günlere dönmeye gücümüz yetmez. 21 yıl sonra kaos.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu