Haber

Uşak’ta cinsel saldırı olaylarının zanlısı polisle çıkan çatışmada öldü

Uşak’ta iki cinsel saldırı olayının faili olarak aranan ve “teslim olun” çağrısına uymayan zanlı polise pompalı tüfekle ateş açtı, çıkan çatışmada hayatını kaybetti.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, “cinsel saldırı”, “yağma”, “özgürlüğü yoksun bırakma” ve “konut dokunulmazlığını ihlal” suçlarından tutuklama kararı bulunan HT’nin Aybey Mahallesi Merdivenli Sokak’ta olduğunu belirledi.

Polisin “teslim ol” ihtarına uymayan zanlı, elindeki pompalı tüfekle ateş açarak yaya olarak kaçmaya başladı.

HT, Aybey Mahallesi İkinci Yenicami Caddesi üzerindeki çalılıkların arasına saklanarak peşinden gelen polis gruplarına ateş etti.

Burada çıkan çatışmada HT vuruldu. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan incelemede HT’nin hayatını kaybettiği belirlendi.

Şüpheli hakkında detaylar

“Çocuğa cinsel istismar” suçundan sabıka kaydı olduğu belirtilen HT’nin, 27 Eylül’de kentte düzenlenen cinsel baskın ve yağma olayında şüpheli olarak gözaltına alındığı ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. .

Alınan DNA örneklerinin incelenmesi sonucunda zanlının bu olaya ek olarak 2008 yılında işlenen başka bir cinsel saldırı olayının faili olduğu belirtildi.

Üniversite öğrencilerinin yurduna zorla

Aybey Mahallesi’ndeki konutta yaşayan üniversite öğrencilerinin dün sabah saatlerinde kar maskeli ve av tüfeği olan bir kişinin konutlarına girerek kendilerini tehdit ettiğini ve gece saatlerine kadar konutta kaldıktan sonra ayrıldığını belirterek polise başvurduğu öğrenildi.

Araştırmada, bu olayın failinin HT olduğu ve bu hatadan dolayı tutuklama kararı çıkarıldığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu