Haber

Vali Aydoğdu’dan öğrencilere müjde: Sınav ücretini valilik karşılayacak

Vali Aydoğdu’dan öğrencilere müjde: Sınav ücretini valilik karşılayacak

ERZİNCAN – Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, kent genelinde Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek 12. sınıf öğrencilerinin sınav ücretlerinin Erzincan Valiliği tarafından karşılanacağının müjdesini öğrencilere verdi.

Vali Aydoğdu, Erzincan’da dolaşırken karşılaştığı 12. sınıf öğrencileriyle sohbet etti. Öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyen bir öğrenci, Vali Aydoğdu’ya, Aksaray Valiliği döneminde YKS sınavına girecek öğrencilerin sınav ücretlerinin valilik tarafından karşılandığını hatırlatarak, aynı uygulamanın Erzincan’da da yapılmasını istediklerini söyledi. Bunun üzerine öğrencilerden eğitim sözü alan Vali Aydoğdu, müjdeyi verdi.

Vali Aydoğdu, “Gençlerimiz sizlere bir müjdemiz var. Erzincan genelinde YKS’ye girecek 12. sınıf öğrencilerinin TYT ve AYT sınav ücretlerini Valiliğimiz üstleniyor. Siz okuduğunuz sürece bu adım küçük ama önemli bir katkıdır. eğitim yolculuğunuzda bize düşeni yapıyoruz. “Siz sadece hayallerinize ve ideallerinize odaklanın. Gençlerimizin bugününe ve geleceğine inandığımız için her adımda yanlarında olmayı en değerli görevlerimizden biri olarak görüyoruz. İyi şanslar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu