Haber

Vali Kırbıyık başkanlığında yapılan toplantıda İpsala OSB’nin kuruluşu değerlendirildi.

Vali H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapılan toplantıda İpsala Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) kuruluş sürecine ilişkin yapılacak çalışmalar ele alındı.

İpsala Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıda heyet sürecinin hızlı bir şekilde tamamlanması için yapılacak çalışmalar ele alındı.

OSB’nin bölge için çok değerli bir gelişme olduğunu ifade eden Vali Kırbıyık, “Süreci iyi yönetmemiz gerekiyor. Hem parselasyon hem de altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde bitirmeye gayret etmeliyiz. Bu çalışmaları hızlı bir şekilde yürütüp 2018’e kadar bitirmemiz gerekiyor. Yaz dönemini yatırım programına dahil edebilmemiz lazım. Çalışmalarımızı bir öngörü ile planlamamız lazım ki yılsonunda tahsisleri yapabilelim.” dedi.

Kırbıyık, suram sürecinde verdikleri destekten dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerine teşekkür etti.

Toplantıya Vali Yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, belediye meclis başkanları ve İl Genel Meclis üyeleri katıldı.

haberbayramic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu