Teknoloji

Windows 11’in Copilot AI’sı sınırlı bir biçimde de olsa Windows 10’a geliyor

Microsoft’un Copilot’u aslında Windows 11’e özeldir ve Windows 10’un artık herhangi bir yeni özellik almayacağını biliyoruz. Ancak görünen o ki Windows 10 kullanıcıları yapay zeka asistanını deneme fırsatı yakalayabilir..

Microsoft’un Copilot’u, Windows 11’deki gibi işletim sistemine entegre olmayacak ancak Windows 10’da Edge kullananlar tarafından denenebilir.

Windows’un Son Sürümü, ” Edge için Yardımcı Pilot ” diyor ve temelde Windows 11’deki Copilot ile aynı olduğunu, çeşitli ayarları değiştirmeyi kolaylaştırdığını ancak işletim sistemi yerine tarayıcı ortamında yer aldığını söylüyor. Teknoloji sitesinde de belirtildiği gibi, şu anda ilk aşamalarında olan özelliğin, sizin de iddia edebileceğiniz gibi, sınırlı yetenekleri var. Ancak Edge için Copilot komutu vererek sanal sekmeler veya karanlık mod açabilirsiniz.

Copilot, Edge’deki mevcut Bing AI kenar çubuğuna sabitleneceğinden, temel olarak arayüzün bu bölümünü ek işlevsellik bölgesi haline getirir. Edge için Copilot, şu anda tarayıcıyı test eden kullanıcıları seçmek için kullanıma sunuluyor. Özelliğin kademeli olarak yayınlanacağı söyleniyor.

Prominent Edge test cihazı ve sızıntı kaynağı Leopeva64Kendisi (Twitter’da) bu işlevsellikteki gelişmeleri de takip ediyor ve mikrofonu olanların Copilot ile konuşabilmesi ve ona doğrudan talimat verebilmesi için Edge için ses girişi ile çalıştığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu