Haber

ABD, Nijer’deki Büyükelçilik Personelini Tahliye Ediyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, Nijer’deki gelişmelerin ardından büyükelçilik çalışanları ve acil ihtiyaç sahibi olmayan ailelerinin tahliye edileceğini duyurdu. Bakanlık, büyükelçiliğin ülkedeki ABD vatandaşlarına sınırlı hizmet vermeye devam edeceğini vurguladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Nijer’de devam eden gelişmeleri göz önünde bulundurarak ve ihtiyatlı davranmak amacıyla, Dışişleri Bakanlığı acil ihtiyaç sahibi olmayan ABD hükümet personeli ve aile üyelerinin geçici olarak Niamey’deki ABD Büyükelçiliği’nden ayrılmasına karar vermiştir.” “Ticari uçuş seçenekleri sınırlıdır. Seyahat uyarımızı bunu yansıtacak şekilde güncelledik ve ABD vatandaşlarına, azalan personelimiz nedeniyle Nijer’deki ABD vatandaşlarına yalnızca acil yardım sağlayabileceğimizi bildirdik. ABD Büyükelçiliği sınırlı acil durum hizmetleri için açık olmaya devam ediyor. ABD vatandaşlarına.”

YENİ BÜYÜKELÇİ ATANDI

Bakanlık, ABD Senatosunun Nijer’e yeni bir büyükelçi atadığını da belirterek, “Amerika Birleşik Devletleri, Nijer halkıyla bağlarımıza ve Nijer demokrasisine bağlı kalmaya devam ediyor. Diplomatik olarak en üst düzeyde angajman yapmaya devam ediyoruz. ABD Senatosu yakın zamanda Batı Afrika’yı ziyaret etti “Büyükelçi FitzGibbon bu zor zamanda ikili bağlantılarımızı yönetmek için iyi bir konumda ve onun Niamey’e hızlı gelişini dört gözle bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu