Haber

Edirne’de Dünya İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü etkinliği düzenlendi

Edirne Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından “Dünya İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” etkinliği düzenlendi.

Meriç Köprüsü’ndeki etkinlikte, motosikletli jandarma ve polis ekipleri Edirne Motosikletleri SporGeçişi kulüp üyeleriyle yaptı.

Tarihi köprünün giriş ve çıkışından hareket eden motosiklet kümesi seyir terasında bir merkeze geldi.

Grubun iki üyesi motosikletlerinden indi ve yapboz kesimlerine bölünmüş “Yakalanan Hayatlar İçin Umut” yazan bir pankart oluşturdular.

Etkinliğe Edirne Barosu Başkanı Gökhan Karkoç da katılarak takviye kuvvet verdi.

Edirne Göç İdaresi Başkanı Musa Aslıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “modern kölelik” olarak nitelendirilen insan ticaretinin çok ciddi bir insanlık suçu olduğunu söyledi.

Aşılıoğlu, Türkiye’nin aktif olarak insan kaçakçılığı hatasıyla mücadele etmeye çalıştığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda ülkemizde insan ticareti 2002 yılında kabahat olarak kabul edilmiş ve bu suçu işleyenler hâlihazırda 8 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaktadır. Ülkemizde insan ticareti mağdurlarına yardım ve mağduriyet yapmaya yetkili birim yardım sistemlerini kullanan II. Göç İdaresi Müdürlüğü hatayla aktif olarak ilgilenerek mağdurların korunması ve suçun önlenmesi için titiz çalışmalar yürütüyor.”

Edirne Motosiklet Sporları Kulübü Sözcüsü Selda İnanç, insan kaçakçılığının her yıl milyonlarca insanı mağdur ettiğine dikkat çekti.

aralik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu