Haber

AK Parti İzmir Milletvekili Kasapoğlu’ndan CHP Tunç Soyer’e grev yansıması

Büyükşehir Belediyesi adına görüşmeleri yürüten SODEMSEN ile tramvay ve metro işletmelerinde örgütlü olan Demir Yol İş Sendikası İzmir Şubesi arasında çalışan 625 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, Metro A.Ş. İş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca yetkili sendika 31 Temmuz sabahı saat 05.00’te greve gitti.

İZMİRLİ’NİN ULAŞIM ZENGİNLİĞİ

Metro istasyonlarının giriş kapılarındaki kepenkler indirildi ve iş yerlerine ‘Bu iş yerinde grev var’ yazılı pankartlar asıldı.

Sabahın erken saatlerinde işlerine gitmek için metro ve tramvay istasyonlarına giden İzmirliler, karşılaştıkları görüntü karşısında şoke oldu. Otobüs duraklarında büyük kalabalıklar yaşanırken, araç yoğunluğu nedeniyle şehir içi trafik durma noktasına geldi.

SOYER, İŞÇİYİ AMAÇ OLARAK ALIR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Metro’daki grevin ardından yazılı açıklama yaparak yaşananlardan yetkili sendikayı sorumlu tuttu.

İZMİR MEP KASAPOĞLU’DAN SOYER’E SERT TEPKİ

AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu, metro ve tramvay işçilerinin greve gitmesi nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e tepki gösterdi.

İZMİR BELEDİYESİ BAŞARISIZ OLDU

Twitter hesabındanMaalesef İzmir tek bir grevle ulaşımı kesilen bir şehir haline geldi.Sözlerini kaydeden Kasapoğlu  İşte tepkisi:

“Anayasal haklarını kullanan işçileri hedef almak en kolayı. Bu tablonun sorumlusu, ideolojik konfor alanından çıkmayan, İzmir için B planı olmayan, başarısız belediyecilik anlayışıdır. Yazık! çöz onu…”


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu