Haber

Büyükşehir Belediyespor karatecilerinden 4 madalya

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, Balıkesir’de düzenlenen Türkiye Ümit, Gençler, U21 Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde elde ettikleri sonuçlarla yüzleri güldürdü.

Balıkesir Meydanı Şehit Turgut Solak Spor Salonda düzenlenen etkinlikte Bursa Büyükşehir Belediyespor karatecileri 4 madalya kazanırken, kulübün sporcularından biri de Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etmek üzere Milli Takım’a girmeyi başardı. 55 ilden 1800’ün üzerinde sporcunun madalya için mücadele ettiği Türkiye Şampiyonası’nda, Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Elif Güneş, U21 +68 kilo kategorisinde ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Büyük heyecanın yaşandığı organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Zeynep Söylemez gençler +66 kilo kategorisinde üçüncü, U21 +84 kilo kategorisinde Umut Eren Gündoğ ve U21 kata kategorisinde Enes Sad Beşbadem üçüncü olmayı başardı. Şampiyonada kulübün bir diğer sporcusu Buyruk Buğra Gencan da U21 84 kilo kategorisinde Türkiye beşincisi olarak Milli Grup elemelerine katılma hakkı kazandı.

Türkiye Şampiyonası’nın ardından yapılan Milli Takım seçmeleri sonunda Buyruk Buğra Gencan tüm rakiplerini yenerek Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takım kadrosuna girmeyi başardı. -BURSA

haber-inonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu