Teknoloji

Dev şirketin CEO’sundan kafa karıştıran açıklama: “Ofise geri dönmenize gerek yok ama geri dönseniz iyi olur”

IBM CEO’su Arvind Krishna Şirket çalışanlarına ofise dönmemenin kariyer gelişimleri üzerinde korkunç sonuçları olabileceğini söyledi. Bloomberg’e konuşan Krishna, ” Uzaktan çalışma kariyerinize zarar verebilir” söz konusu.

Krishna, bazı roller için uzaktan çalışmanın işleri yapmanın makul bir yolu olduğunu söylüyor, ancak kariyerinde ilerlemek isteyenlerçoğu zaman resmi ofis alanlarından çalışmayı ciddi olarak düşünmeleri gerektiğini belirttiler.

Buna karşılık, IBM ofise dönmek zorunda değil Şirketlerden biri olarak üyeleri azalan bir kümelenme içerisindedir. Ancak yine de, çalışanların ofiste olmalarını istedikleri açık.

Krishna, şirket çalışanlarının haftada üç gün ofisi ziyaret etmeye başladığını söyledi. teşvik ettiğini“, Bu ” beklemek” Ve ” Ne istiyorsunuz” açıkladı ve “ her dakika [ofiste] olmaları gerekmiyor” söz konusu.

Amazon CEO’su Andy Jassy Örneğin son ofise dönüş duyurusunda duygular dile getirildi, ancak diğer bazı şirketler karışık sinyaller verdi. Google Cloud çalışanlarına haftada üç gün ofise dönmeleri söylendi, ancak bu üç günün birinde bir meslektaşla masa paylaşımı uygulaması nedeniyle geri çevrildiler.

IBM’in neden 7.800 kişilik istihdam pozisyonunu yapay zekayı zahmetli, sanat ofisi işlerinde kullanmak üzere kesmeyi düşündüğü ve çalışanları için ilkelerini ve beklentilerini birkaç gün sonra öne çıkardığı konusunda spekülasyonlar yükselmeye başlıyor.

haber-vezirkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu