Haber

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez depremzedeleri ziyaret etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde misafir edilen depremzedeleri ziyaret etti.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen kentlerden biri olan Adıyaman’daki çalışmaları inceleyen Dönmez, TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğü’ne sevk edildi.

Burada ağırlanan depremzedeleri ziyaret eden Dönmez, çocuklara oyuncaklar ikram etti, geçmiş olsun dileklerini, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti ve ihtiyaçlarını sordu.

Bakan Dönmez ona, “Hızır gibi büyümüşsün” dedi. “Aşacağız inşallah, birlikte yardımlaşacağız, yeniden inşa edeceğiz. Kaybedenleri geri getiremeyeceğiz ama yaralarımızı saracağız inşallah. Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah dualarınızı eksik etmeyin.” söz konusu.

“Şükürler olsun ki kurtulduk, ailemden ölenler var. Allah bu günleri göstermesin. Allah halimizden razı olsun. Hamdolsun buraya geldik, buraya sığındık, burada rahatız. . Çok şükür Türkiye Petrolleri temiz, Allah razı olsun. Allah buranın sahibinden bin kere razı olsun.” diye cevap verdi.

Dönmez, Adıyaman’ı yeniden daha güzel, daha sağlam bir hale getireceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu