Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden deprem bölgesine ziyaret

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, AFAD iş birliğiyle, Kahramanmaraş deprem bölgesinde meydana gelen ağır hasarın ardından yaraların sarılması için depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının kısa sürede karşılanacağı konteyner kent inşa ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sık sık ziyaret ettiği deprem bölgesindeki konteyner kent sakinleriyle de buluşuyor, taleplerini dinliyor.

BÜYÜKKILIÇ DEPREM MAĞDURLARININ HER YOLUYLA YANINDA

Depremin olduğu ilk andan itibaren makul bir program ve uyum içinde depremzedelere yardım ve destek sağlamaya çalışan Önder Büyükkılıç, lojistikle birlikte özellikle gıda, giyecek, altyapı ve barınma sağlayarak bölgeye katkı sağladı. itfaiyeyi arama kurtarma çalışmaları için seferber etmek. tedarik edilen. Sadece depremzedelere ve bölgeye yardım etmeyen Büyükkılıç, depremzedelerle sohbet ederek onlara moral verirken, depremzedelerin bir istekleri olup olmadığını da öğreniyor.

KONTEYNER KENTTE 117 DEPREM AİLE HUZUR İÇİNDE

AFAD Kayseri Sokak’ın bulunduğu bölgenin ilk konteyner kentini kısa sürede inşa eden Lider Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kesintiye uğrayan barınma alanında depremzede 117 ailenin huzur içinde yaşamasını sağlıyor.

Büyükkılıç, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ın deprem bölgesine kurduğu konteyner kenti ziyaret etti.

Başkan Büyükkılıç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kayseri’miz adına inşa ettiğimiz ve depremzede vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz konteyner kentte Büyükşehir Belediyemizin meclis üyeleri ile birlikte kardeşlerimizi ziyarete geldik. . İhtiyaçları olup olmadığını öğrendik. Onların rahatı ve huzuru bizim rahatımız ve huzurumuzdur” dedi.

Büyükkılıç bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileterek, “İhsan ve hayırsever Kayseri’mizin ve tüm Kayserililerin eseri olan bu konteyner kentin desteği ve diğer yardımlar için şehrimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepimizi bu tür felaketlerin tekrarından korusun.”

Ziyarette Önder Büyükkılıç, Kayseri Yahyalı’dan gelen elmaları konteyner kentte depremzedelere dağıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu