Yaşam

Modellik Yarışmalarında Elde Ettikleri Başarının Ardından Oyunculuğa Adım Atan Ünlü İsimler

Ekranlarda izlediğimiz oyuncuların büyük çoğunluğu modellik yarışlarındaki başarılarıyla tanıdığımız isimler. Modellik mesleğini oyunculukla sürdüren o kadar çok isim var ki biz de bu oyuncuları derlemeye karar verdik.

1. Leyla Lydia Tuğutlu

2008 yılında Miss Turkey seçilen Leyla Lydia Tuğutlu, bu başarının ardından hızla oyunculuğa adım attı. Karadayı, Kiraz Aşk, Delibal gibi yapımlarda rol alan Tuğutlu oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

2. Hande Subaşı

2005 Miss Turkey’den Hande Subaşı, modellikten geçiş yaptığı oyunculuk kariyerinde onlarca projede yer aldı. Onu en son Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde izlemiştik.

3. Furkan Palalı

Ekranların yakışıklı gençlerinden Furkan Palalı’nın yolu da mankenlik yarışlarından geçti. 2011 yılında Türkiye Güzeli seçilen Palalı, No:309, Bir Vakitler Çukurova, Tatlı Yalanım, Kızıl Elma gibi yapımlarda boy gösterdi.

4. Selen Soyder

Miss Turkey 2007 birincisi Selen Soyder’i Lale Devri dizisiyle tanıştık. Bu aralar TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kendi Düşen Ağlıyor dizisinde rol almaktadır.

5. Kıvanç Tatlıtuğ

Miss Turkey’in bize armağanı Kıvanç Tatlıtuğ, 2002’de birinci olduktan sonra hayatı tamamen değişen isimlerden biri. İlk ekran macerasına gümüş dizisiyle başlayan Tatlıtuğ, Aşk-ı Memnu dizisiyle büyük bir yükseliş yaşadı. seri. Şu anda Aile dizisinde rol almaktadır.

6. Tuğba Melis Türk

2011 yılında Furkan Palalı ile birlikte birinci seçilen Tuğba Melis Türk, modellikten oyunculuğa geçen isimlerin tam ortasında yer alıyor. Kara Ekmek Sana Bir Sır Vereceğim, Fazilet Hanım ve Kızları Tutsak rol aldığı dizilerden sadece birkaçı.

7. Onur Seyit Yaran

Kardeşlerim dizisi ile büyük bir üne kavuşan Onur Seyit Yaran da Miss Turkey’den geçenler arasındaydı. 2016 Miss Turkey seçimlerinde Yaran’ın önlenemez yükselişine de şaşırdık.

8. Berk Atan

Gönül Dağı dizisinin Taner’i Berk Atan 2012 Miss Turkey birincisi oldu. Kendisiyle ilk olarak Güneşin Kızları dizisinde tanışmış olsak da artık çok başarılı ve tecrübeli bir oyuncu olmuştur.

9. Çağatay Ulusoy

Feriha’nın tek aşkı Buyruk olarak karşımıza çıkan Çağatay Ulusoy, 2010 Miss Turkey birincisi olarak karşınızda! Hem televizyonun hem de sinemanın aranan yeteneklerinden biri olan Çağatay Ulusoy, ‘Yürü uşağım!’ dedi. söz konusu.

10. Azra Akın

2002 yılında Dünya Zevki seçilerek milli gururumuz haline gelen Azra Akın, bizleri gururlandırdıktan sonra modellikten oyunculuğa geçiş yapanların ortasında yerini aldı. İlk rolünü Yağmur Vakti dizisi ile deneyimleyen Akın, Geniş Aile, Tell İstanbul, Poyraz Karayel, Oyun Bitti gibi yapımlarda rol almıştır.

11. Kenan İmirzalıoğlu

Şu anda Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapan Kenan İmirzalıoğlu, 1997 Miss Turkey birincisi olarak karşımıza çıkıyor. Meczup Yürek dizisiyle hepimizi kendine bir kez daha aşık eden İmirzalıoğlu, Ezel, Acı Hayat, Karadayı deyince yıldız oldu.

12. Burak Özçivit

2005 Miss Turkey seçilen Burak Özçivit, oyunculuk kariyerine en çok yön veren modellerden biri. Çalıkuşu, Muhteşem Yüzyıl, Kara Sevda gibi dizilerde rol alan Özçivit, sinema filmlerinde de rol almaktadır.

13. Arzum Onan

1993 yılında Türkiye ve Avrupa Güzeli seçilen Arzum Onan daha sonra Sahra, Sıcak Saatler, Hayat Ağacı gibi dizilerde rol almıştır. 2012 yılından sonra ekranlardan uzaklaşan Onan, sakin bir hayat sürmektedir.

14. Pınar Altuğ

1994 yılında Türkiye Güzeli seçildikten sonra oyunculuk yerine sunuculuk mesleğini hızla geliştiren Altuğ, ardından Kurt Kapan, Çocuklar Duymaz, Omuz Omuz, İlk Aşk gibi dizilerde rol aldı.

haberkinik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu