Haber

Oppenheimer’da Sansür: Farklı Ülkelerde Gösterim Garantisi İçin Çıplak Yıldızı Giydirdiler

Oppenheimer sinemasının dünya çapında gösterime girmesi için yapımcılar çıplak bir yıldız giydirdiler. Bu atılım, sinemayı farklı ülkelerdeki izleyicilerle buluşturmak ve kültürel hassasiyetleri gözetmek amacıyla yapılmıştır.

Detaylar aşağıda ?

Bildiğiniz gibi merakla beklenen Oppenheimer Cuma günü vizyona girdi ve sinemaseverlerle buluştu.

Christopher Nolan’ın yönettiği film, ünlü Amerikalı fizikçi ve atom bombasının mucidi Robert Oppenheimer’ın hayatına odaklanıyor.

Filmin başrollerinde Cillian Murphy, Emily Blunt, Robert Downey Jr. ve Matt Damon yer alıyor.

Merakla beklenen sinema, bahsi geçmesiyle dikkat çekse de sinemada herkesin dikkatini çeken bir nokta daha oldu!

Oppenheimer’ın sinemasındaki bazı erotik sahneler sansürlendi. Bu sansürün nedeni ise çeşitli bölgelerde gösteri yapmak için izin alınması olarak açıklandı.

Başrolünü Florence Pugh’un oynadığı filmde uluslararası versiyonlarda çeşitli sevişme sahneleri yer alıyor.

Bu sahnelerden birinde Pugh’un çıplak vücudu, görselde de görebileceğiniz gibi CGI teknolojisi ile sanatsal bir forma gizleniyor.

Cillian Murphy’nin Robert Oppenheimer karakterine hayat verdiği ve Pugh’un Jean Tatlock rolünü oynadığı sinemada erotik sahneler bulunuyor.

Aynı zamanda filmde Pugh’un çıplak görüldüğü bir sahne de var. Filmdeki erotik sahnelerin sansürlenmesi Twitter kullanıcılarının dikkatinden kaynaklanıyor.

Hatta bir Twitter kullanıcısı sansürlenen sahneyi “Hindistan’da şimdiye kadar yapılmış en iyi bilgisayar grafiği çalışması” olarak tanımladı. yorumu ile.

Diğer sosyal medya kullanıcıları da bu sahnelerin Bangladeş ve Endonezya’da sansürlendiğini doğruladı.

Ancak yapım ekibine yakın kaynaklar, sinemanın kurgulanmış versiyonunun Ortadoğu gibi bölgelerde alışılagelmiş iş uygulamaları gereğince bu formatta yayınlandığını doğruladı.

basciftlikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu