Haber

Sitede 80 daire satın alan Rus, gizli otel yaptırdı: ‘Turistler resepsiyon arıyor’

Yabancılara konut satışında ilk sıralarda yer alan illerden biri olan Antalya’da bir Rus’un siteden 80 daire alarak otele dönüştürdüğü blokların ortasında resepsiyon yaptığı ortaya çıktı.

Hürriyet Gazetesi’nden Salim Uzun’a konuşan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yürütme Konseyi Başkanı Kaan Kavaloğlu, “Tabii ki yabancıların Antalya’ya gelip ev alması güzel bir şey. Bu da bir turizm şekli. Bunun dünyada örnekleri var ama 108 bin tane satıldı. Daire 108 bin farklı kişiye satılmadı. Zaten sıkıntı da burada başlıyor. Bu listede bir kişi 80 ev satın aldı. Ve aynı kişi bu evleri kendi vatandaşlarına kiralıyor. Yani kendi içlerinde bir kiralama sistemi kurulmuştur. Bu sistem hiçbir şekilde kontrol altında değil.” dedi.

‘İKİ BLOK ARASINDA RESEPSİYON’

Son dönemde satılan gayrimenkul sayısının 108 bine ulaştığını kaydeden Kavaloğlu, “Kayıt dışılığın önüne geçmek istiyoruz” diye konuştu. “Düşünün ki bir adam iki blok alıp iki bloğun arasına bir resepsiyon yaptırdı. Turist güvenliği soruyor. site, ‘resepsiyon nerede?’ Bu hiç birşey.” “Bu koşullar altında bu kabul edilemez” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu