İş

Conduent (CNDT) Hisseleri GenAI Projesinde Microsoft ile Yapılan İşbirliğinin Ardından Yükselişe Geçti

Conduent’in (CNDT) hisseleri, Microsoft (NASDAQ:MSFT) Azure OpenAI Hizmeti aracılığıyla gelişmiş yapay zekayı iş süreci çözümlerine dahil etmek için Microsoft (MSFT) ile bir ortaklık duyurusunun ardından Pazartesi günü işlem görmeye başladığında %7’nin üzerinde bir artış yaşadı.

Ortak çalışma, Conduent’in dünya çapındaki müşteri operasyonlarının kalitesini ve verimliliğini artırmanın yanı sıra iş süreçlerini tamamlamak için gereken süreyi kısaltmak üzere tasarlandı.

Bu işbirliğinin ilk aşamaları, sağlık sigortası taleplerinin yönetilmesi, müşteri destek sistemlerinin iyileştirilmesi ve dolandırıcılık faaliyetlerinin belirlenmesi gibi görevler için gelişmiş yapay zekanın kullanılmasını içeriyor. Şu anda üç deneme programı yürütülüyor.

“Şirketimizin otomasyon, makine öğrenimi ve dijital süreçlere dönüşüm gibi teknolojileri kullanarak müşterilerimizin operasyonel performansını artırma konusunda bir geçmişi var. Gelişmiş yapay zekayı kullanacak yenilikçi iş çözümleri oluşturmak için Microsoft’la birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz,” diyor Conduent Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Cliff Skelton.

“Amacımız, gelişmiş yapay zekanın yeteneklerinden yararlanarak tekliflerimizi daha da iyileştirmek ve müşterilerimiz ve kendi prosedürlerimiz için kalite, verimlilik ve üretkenliği artırmaktır.”

Conduent’in duyurusuna göre, gelişmiş yapay zeka deneme girişimleri, Azure AI Document Intelligence kullanılarak daha hızlı işleme için sağlık sigortası taleplerinden bilgilerin hızlı bir şekilde çıkarılmasını; Azure Data Factory ile finansal ödemelerde hileli işlemlerin tespitinin iyileştirilmesini ve Azure AI Language and Speech Services ile müşteri hizmetlerinin yanıt sürelerinin hızlandırılmasını içeriyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu