Ekonomi

Türkiye İhracatında Rekor Kıran Yorglass, Yılın İhracat Şampiyonları Arasında

Yorglass, cam sektörünün küresel ve saygın bir tedarikçisi olarak öne çıkıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İhracatın Şampiyonları töreninden ödülle dönen firma, cam branşında başkanlık görevini yürütüyor. Yorglass, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak İşleri kategorisinde 14. sırada yer alarak genel sıralamada 404. sıradan 402. sıraya yükseldi. Endüstriyel cam işleme ve düzcam ticareti alanında 50 yılı aşkın tecrübe ve tecrübesiyle sektörün önde gelen temsilcilerinden biri olan Yorglass, bu başarısıyla ihracat rekortmenleri arasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.

 

Yorglass’ın Türkiye’deki Başarısı

Türkiye’de 48 yıldır düzcam ticareti ve endüstriyel cam işleme sektöründe faaliyet gösteren Yorglass, ihracattaki başarısını aldığı ödüllerle kanıtlamaya devam ediyor. TİM tarafından verilen ve türünün en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen ödülden bahsederken, Yorglass Yönetim Kurulu Lideri ve CEO Heavenly Quilterselde ettikleri başarıdan gurur duyduklarını belirterek, Cumhuriyetimizin 100. yılında hedeflerine emin adımlarla yürümenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

 

Yorglass’ın Küresel Tedarik Ağı

Türkiye’de ürettikleri katma değerli ürünleri dünyaya ulaştırmaya ve üretmeye öncelik verdiklerini vurgulayan, Göksel Yorgancılar ; “Güvenilir ve küresel bir cam tedarikçisi olma vizyonuyla, ürettiğimiz zengin katma değerli cam ürün yelpazesini hem iç piyasaya hem de 6 kıtada 60’tan fazla ülkeye ulaştırıyoruz. 150’den fazla farklı cam çeşidi ve dünyanın her yerinden 70’in üzerinde tedarikçimiz ile geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz.

 

İhracat, şirketimizin en değerli büyüme kanallarından biridir. Bu kapsamda son yıllarda Avrupa’daki pazar payımızı önemli ölçüde artırdık. 2022 yılını dövize dayalı yüzde 31 büyüme ile kapatırken, üretimden satışlarla ihracat oranımızı yüzde 48’e çıkardık. Doğru stratejilerle toplam ihracat sayımızı 77 milyon dolara çıkardık. Pazar payımızı iç pazarda yüzde 50’ye, Avrupa’da ise yüzde 30’un üzerine çıkararak büyümeye ve üretmeye devam ediyoruz. Yeni yatırımlarımız ve dev projelerimizle hem üretim hem de ihracat potansiyelimizi artıracak adımlar atıyoruz. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni yatırımımızı yakında duyuracağız. Bu noktada kesin amacımız düzcamdan dekoratif camlara, kaydırmaz zemin camlarından yüksek performanslı teknolojik camlara uzanan geniş çalışma yelpazemizle Türk üretim gücünü dünyaya göstermektir” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu